piątek, 25 marca 2016

64. Baranki, kurczaczki, zajączki, jajeczka - Wielkanoc.


Wielkanoc jest w Polsce bardzo radosnym świętem. Wszędzie królują kolorowe jajka oraz małe urocze zajączki i kurczaczki. U nas w domu nie zasypujemy się dekoracjami. Od wielu lat służą nam te same jajka czy baranki :)
Jednak w tym roku zaszalałyśmy z jednym elementem, który według nas jest hitem sezonu. A skąd pomysł? Podpatrzyłyśmy to na targach w Poznaniu.

Szklane kule, szklane wazony wypełnione czy to kwiatami czy innymi elementami dekoracyjnymi prezentują się niezwykle elegancko. Prostota jest tym co najbardziej lubimy. Chociaż Wielkanoc to takie święta, kiedy daje się dyspensę na użycie wyobraźni przy dekorowaniu domu. Czasami im bardziej 'naciapane' tym weselej, tym bardziej radosna atmosfera udziela się domownikom. Więc oczywiście powinniśmy się kierować tym, przy czym najlepiej się czujemy.

Wracając do naszych szklanych dekoracji. Nie jest to tania rzecz, ponieważ w taki jeden wazon trzeba troszeczkę zainwestować. Ale z drugiej strony jest to bardzo wielofunkcyjny przedmiot. Czy to na bukiet kwiatów czy na inne pomysłowe instalacje. W środku wyłożone są jak będziecie mogli zobaczyć kupionym siankiem dekoracyjnym, plastikowymi (!) jajkami. Jest także baranek i gałęzie wierzby.

Chciałybyśmy jeszcze życzyć Wam zdrowych i radosnych Świąt, spędzonych w rodzinnej atmosferze. 
Smacznego jajka i mokrego dyngusa! ;)
O tu proszę, możecie zobaczyć czym dokładnie się zainspirowałyśmy.
Może na targach było to bardziej zmyślne, ale inspiracja to nie dokładne odwzorowanie pierwowzoru ;)

2 komentarze:

  1. Śliczne świąteczne i wiosenne dekoracje !!
    Wesołych Świąt !!

    OdpowiedzUsuń
  2. Pięknie u Was!
    Wesołego Alleluja :-)

    OdpowiedzUsuń