wtorek, 1 marca 2016

61. Święto ogrodników i miłośników roślin - Targi ogrodnicze GARDENIA w Poznaniu z naszej perspektywy.

Tegoroczna edycja Targów ogrodniczych Gardenia była już dziesiątą, czyli jubileuszową. My natomiast znalazłyśmy się na Niej po raz pierwszy. Wrażenia są niesamowite, a do tego wyniosłyśmy także sporo wiedzy. Jedyne czego nam żal to jest to, że mogłyśmy poświęcić jedynie cztery godziny, które były zbyt krótkie, aby 'obskoczyć' wszystko lub chociaż prawie wszystko.

Szczerze mówiąc nawet niewiele pomógł nam zrobiony wcześniej plan. Gdy tylko weszłyśmy na hale, uderzył w nas ogrom tego wydarzenia. 
O żadnym planie nie było już mowy :)
Targi ogrodnicze Gardenia w Poznaniu stanowią sporą dawkę inspiracji tuż przed nadchodzącym sezonem. Można zasięgnąć porad w każdej kwestii jeżeli chodzi o ogród. Coraz więcej Polaków odnajduje w sobie pasję do ogrodnictwa i doskonale było to widać w miniony weekend. 

Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Program targów obfitował w różne atrakcje od pokazów florystycznych, porad ekspertów, prezentacji projektów uczestników po panele edukacyjne, konkursy, a przede wszystkim kiermasz ogrodniczy :)
Oczywiście zakupy roślin też trzeba robić ze zdrowym rozsądkiem, ponieważ na przykład bez sensu jest kupowanie cebulek tulipanów o tej porze, skoro sadzi się je jesienią. Jeszcze jedno co Nas dotknęło to niebieskie storczyki. Jest to zatruwanie rośliny na darmo specjalnymi barwnikami, skoro i tak kolor zejdzie, a na dodatek kosztowały one najwięcej spośród wszystkich storczyków. Nie przeczę, że nie były na prawdę śliczne, no ale liczy się chyba przede wszystkim naturalne piękno.

W nasionach i cebulkach najlepiej czuły się przede wszystkim kobiety, natomiast były też oczywiście 'zabawki' dla panów. Targi to okazja do zaprezentowania przez firmy branżowe wszelkich nowości w sprzęcie ogrodniczym i przedstawienie innowacyjnych rozwiązań w tej sferze. 

To tak w skrócie. Nie będziemy Was zamęczać dokładną relacją z tych wydarzeń, ponieważ z pewnością mogliście już poczytać trochę na innych stronach. Warto pojechać do Poznania na kolejne targi ogrodnicze. Zobaczcie tę świetną imprezę jaką jest GARDENIA z naszej perspektywy.

Karolina.

3 komentarze:

 1. Dziękuję za wspaniałą fotorelację z Gardenii ! Widzę że to raj dla miłośników ogrodnictwa !!
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki za fotorelację. Faktycznie "kolorowy zawrót głowy'" :-)
  Mnie się w tym roku nie udało... Może w przyszłym :-)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń