wtorek, 9 lutego 2016

59. Tarasy ogrodowe - inspirations.

Wydaje mi się, że jest to czas, kiedy każdy planuje i szykuje się już mentalnie na wiosnę. Alee, z racji, że jeszcze roboty jest niewiele, a praktycznie w ogóle, to przynajmniej w moich przypadku szukanie inspiracji i oglądanie pięknych zdjęć zieleni zajmuje najwięcej czasu. Wprawdzie gdzieniegdzie przebiśniegi już wychodzą, inne wiosenne kwiatki również, ale nie spinajmy, jest dopiero początek lutego :)

Chcę napisać trochę o tarasach ogrodowych. Dlaczego? Marzy mi się taki przed własnym domem, ale są to dość dalekosiężne plany, bo na razie nie ma odpowiednich warunków na wykonanie takiego cuda. Jednak twierdzę, że oko można zawsze pocieszyć.

Pokażę Wam dzisiaj tarasy od tych najbardziej imponujących z kamienia po klasykę klasyk czyli te z drewna. Jak zwykle pod zdjęciami znajdziecie linki do ciekawych stron z przydatnymi informacjami. Ciekawa jestem czy macie u siebie w domach podobne czy wolicie wziąć kocyk i posiedzieć na trawie w cieniu rzucanym przez drzewo we własnym ogrodzie? :)

taras z drewna

Wymaga bardzo wiele pielęgnacji i uwagi, żeby mógł służyć latami. Nie jest tak trwały jak kamień. Deski nawet po odpowiednim zaimpregnowaniu mogą wyblaknąć. Jednak drewno ma to coś :) Pisałam o tym przy okazji trendów. Co przemawia za drewnianym tarasem to na pewno to, że przyjemniej się po nim chodzi i szybciej można go wykonać. Z drugiej strony wymagana jest częsta konserwacja i utrzymanie czystości nie należy do najłatwiejszych. 
 --->


taras z kamienia

Można byłoby rzecz, że jest długowieczny. Może nie do końca, ale prawie :) To bez wątpienia jest największa zaleta tarasu wykonanego z kamienia. Obok klasycznego drewna, kamień jest kolejnym surowcem komponującym się genialnie w przyrodą. Jeśli jeszcze potrzebujecie argumentów przekonywujących do kamienia to na pewno będzie to nieregularność kształtu, która tworzy indywidualne przepiękne wzory. Jednak ułożenie tarasu z kamienia to wyzwanie. Trzeba pomyśleć o odpowiednim przygotowaniu podłoża, a także samego kamienia. --->

 --->

Jeszcze tu jest fajna strona o budowie takiego tarasu.

płyty tarasowe

Słowa, które najlepiej opiszą ten produkt to 'do wyboru, do koloru'. I to na prawdę. Płyty właściwie mogą imitować wszystko, można wybrać wszelkie barwy, rozmiary, a także materiał z jakiego mają być wykonane. Jest to pewny produkt, bo wiemy czego możemy od niego oczekiwać. Widać, że funkcjonalność najprawdopodobniej przebija naturalność. Płyty można dobierać pod względem właściwości do odpowiednich warunków atmosferycznych, a także do naszego "widzimisię".A na koniec jeszcze trochę nowoczesności, choć pewnie niejedno z Was się ze mną zgodzi, że i tak nic nie zastąpi NATURY! :)
Co w nowoczesnym stylu według mnie jest największym minusem? To, że zgodnie z modą zieleń jest tylko punktowym elementem uzupełniającym, a nie tworzącym. Ale jak zobaczycie poniżej, moda z nowoczesnością nie zawsze idzie w parze i niektóre projekty są ekstra :)


9 komentarzy:

 1. wybieram taras z kamienia, mimo, że płyty są funkcjonalne bardzo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. też wolałabym naturalność, mimo, że to na pewno kosztowałoby więcej pracy

   Usuń
  2. Ja bym wybrała co mi dadzą, ale taki minus w mieszkaniu bloku :/ Na szczęście już niedługo przeprowadzka, więc zobaczymy jaki uda się zbudować :)

   Pozdrawiam P.A.

   Usuń
  3. oo przeprowadzka - to będzie wielkie pole do popisu po latach mieszkania w bloku :))

   Usuń
 2. Świetne inspiracje:) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Taki taras jak na przedostatnim zdjęciu - to jak z bajki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja też mam marzenie o tarasie !! Fantastyczne projekty, wybrałabym z kamienia !!
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. A ja dla odmiany wybieram taras naturalny - deska lub kamienny. Żadnego kompozytu - w te upały co się nagrzewa.... poparzenia stóp można dostać:) Zresztą naturalne to naturalne:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A kamień akurat jest idealny na te nasze ostatnie upały :)

   Usuń