środa, 23 grudnia 2015

54. Święta, święta - dekoracje :)

Chyba już niemalże w każdym domu można poczuć tę najbardziej wyjątkową w roku atmosferę. My powoli się ogarniamy, chociaż wiadomo, że pewnych rzeczy nie da się wcześniej zrobić. Piec i gotować trzeba na ostatnią chwilę. Ale za to choinka już ubrana, balkon przystrojony oraz drobne dekoracje i stroiki zrobione.

Choinka sztuczna. Niestety bądź stety ;) Dwa lata temu podeszliśmy w domu praktycznie do tematu choinki. Wiele lat była żywa choinka, natomiast jej wniesienie przez korytarze, przedpokój pozostawiało po sobie wiele bałaganu. Ale sztuczna może być równie piękna, ponieważ wybór w sklepach jest teraz przeogromny. Niedość, że równa i gęsta, to jeszcze może ładnie pachnieć, jeśli ją odpowiednio przystroimy np. piernikami czy wysuszonymi plastrami pomarańczy z goździkami.

Zrobiłam w tym roku też stroik na drzwi wejściowe. Kupiłam okrągły wiklinowy podkład oraz wykorzystałam do tego bombki i inne małe elementy. Wszystko przymocowywane było klejem na gorąco. Zaoszczędza to znacząco czas. Pewnie będziecie się zastanawiać dlaczego użyłam tak mało 'zielonych' gałązek, ale chodziło o pewien minimalizm. Wiem, że to za dużo powiedziane, ponieważ patrząc na ilość wykorzystanych świecących bombek, coś tu mogłoby się nie zgadzać :)

Z całego serca życzymy Wam ciepłej i rodzinnej atmosfery w tegoroczne święta Bożego Narodzenia, wiele radości i uśmiechu, a w nadchodzącym Nowym 2016 Roku mnóstwa cudownych chwil, mniej trosk oraz więcej deszczu, aby roślinki w naszych ogrodach mogły pięknie się rozwijać i upiększać nam każdy dzień :)5 komentarzy:

 1. Piękne świąteczne dekorację !!
  Wspaniałych i radosnych Świąt !!

  OdpowiedzUsuń
 2. Pięknie :-)
  Wszystkiego dobrego na Święta!

  OdpowiedzUsuń
 3. Narodziny...

  Zapachniało
  zaszumiało
  zawirowało
  rozbłysły światła
  obudziło się serce
  stała się cisza …
  błękit zstąpił na ziemię
  narodziła się Miłość
  napełniła puste naczynia
  rozlała się strumieniem
  przyszła
  czeka
  przygarnij ją
  tylko
  Miłość rodzi miłość.

  Szczęśliwych Świąt...

  OdpowiedzUsuń
 4. Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku!
  Pozdrawiam świątecznie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Szczęśliwego Nowego Roku !
  Noworoczne pozdrowienia !

  OdpowiedzUsuń